קורס עזרה ראשונה למדריכי יוגה

עזרה ראשונה למדריכי יוגה

תוכן עניינים

עזרה ראשונה למורים ליוגה

מורים ליוגה עשויים לבוא במגע עם 100 אנשים בכל שבוע בשיעורים שלהם. לכל אדם יש פוטנציאל לסבול ממצב רפואי ידוע או לא מאובחן שעלול להיות תחת עומס במהלך פעילות גופנית.היתכן שבמהלך שיעור תלמיד יוגה עלול לסבול ממחלה או תאונה פתאומית. המצב עלול להפוך למצב חירום, לפיו ידע/כישורי עזרה ראשונה בסיסיים יכולים להיות בעלי פוטנציאל להציל חיים.

עזרה ראשונה דחופה בעבודה

קורס עזרה ראשונה חירום ביום אחד בעבודה יראה למורים ליוגה כיצד לשמור על נפגע מחוסר הכרה, ללא נשימה, חנק, מדמם, חולה או פצוע לפני הגעת שירותי החירום. המיומנויות הנלמדות יכולות להיות בפשטות ההבדל בין חיים למוות בזמן חירום בשיעור יוגה. לכן חשוב מאוד לעשות קורס עזרה ראשונה 4 שעות אשר יקנה לכם ידע בסיסי לתת מענה ראשוני לאדם שנפגע במהלך האימון או סובל מכל מצוקה אחרת.

יוגה היא צורת פעילות גופנית הכוללת מגוון של החזקה במצב רוח מוגדר כאשר המשתתפים מנסים להשיג סוגים שונים של ריפוי וכושר גופני. התרגול שראשיתו בהודו העתיקה עוזר גם בריפוי רגשי ופסיכולוגי. פסיכולוגים ממליצים באופן נרחב על יוגה למטופליהם כסוג של הרפיה. יוגה מסייעת בהפגת מתח, חרדה, בעיות שינה ודיכאון. לאנשים שעושים יוגה יש גם סיכון מופחת לסבול ממחלות מסוימות כמו מחלות לב, השמנת יתר ויתר לחץ דם. מחקרים מראים גם שיוגה מסייעת בשיפור כאבי צוואר וכאבי גב תחתון, בין יתר כאבי הגוף.

עם זאת, יוגה יכולה לגרום גם למקרי חירום בריאותיים ספציפיים. מחקרים מראים שאנשים שמנסים יוגה לריפוי פציעות מגיעים לכאבים חדשים בחלקי גוף מסוימים כמו מרפקים, כתפיים ופרק כף היד. נפוץ למצוא אנשים הסובלים משברים, מפרקים ונקעים בשרירים שמקורם בפעילויות הקשורות ליוגה. החייאה/עזרה ראשונה למורה ליוגה היא חיונית מכיוון שהיא מציעה מיומנויות וידע בניהול מצבי חירום בריאותיים כאלה. זה יהיה מביך אם לקוח חווה מצב חירום בריאותי, והמורה יכול רק לעמוד בהמתנה ולצפות כשהם ממתינים לצוות המענה החירום.

היתרונות של החייאה/עזרה ראשונה למורה ליוגה

החייאה לב ריאה (CPR) כוללת בעיקר לחיצות חזה. החייאה מתורגלת במשך עשרות שנים ברחבי העולם בחייהם של אנשים רבים. תהליך ביצוע החייאה איכותית דורש מיומנויות וניסיון מעשי. לצד לחיצות החזה, נפגעי דום לב זקוקים לנשימת הצלה ולמתן AED כדי להחיות את הלב ולהחזיר נשימה תקינה.

מורים ליוגה צריכים להיות בעלי כישורים לניהול מצבי חירום בריאותיים שהם צפויים להיתקל בהם במסגרת תפקידם. מקרי חירום ספציפיים הם קריטיים, הדורשים עזרה ראשונה מהירה ונסיעה לבית החולים. מצבי חירום כאלה כוללים מקרים של דום לב פתאומי, עילפון, דימום, שברים, פציעות בראש ובחלקי גוף אחרים.

נפגע דום לב דורש פניות מיידיות לעזרה חירום וניהול החייאה. כמורה ליוגה, אתה לא תמיד יכול לסמוך על מישהו אחר שיהיה נוכח בכל פעם שכזה קורה. מסיבה זו, מורים ליוגה צריכים להיות בעלי הסמכת החייאה. ההדרכה מכסה את המידע החיוני הנוגע לדום לב. המתאמנים לומדים את הסיבות והסימנים המוקדמים של דום לב. הידע הוא קריטי עבור מורי יוגה בשמירה על בטיחות הלקוחות שלהם מאירועים כאלה. מורה ליוגה מוסמך להחייאה יכול לזהות את הסימנים הראשונים לדום לב ולנקוט את הצעדים הדרושים בניהול הקורבן, מניעת מקרי מוות ומקרים של נזק מוחי קבוע.

בדום לב, ליבו של הנפגע מפסיק לפעום, והם אינם מסוגלים לנשום כרגיל. הפרק עשוי להתפתח בהדרגה או להיכנס באופן מיידי. מורים ליוגה צריכים להיות מסוגלים לספר לקורבן שחווה התקף לב לאלו שמתעלפים. קורס הסמכת החייאה מציע מיומנויות בהערכת סימני חיים. החייאה חלה על אנשים שאינם מגיבים ונושמים. מאמני יוגה שנמצאים תמיד בעין צריכים להקשיב לנפגע כדי לבדוק אם הוא נושם ולהתקשר למענה חירום עם פרטים על האירוע.

אימון החייאה מציע ידע על השלבים החיוניים של תגובה לדום לב כדי להגדיל את סיכויי ההישרדות. הקורס מכסה כיצד לתת החייאה לתינוקות, מבוגרים וילדים. נפגעי דום לב בדרך כלל יורד מחמצן כי הם לא מקבלים, והלב שלהם לא שואב דם. הסיכון למוות גבוה מאוד אם הקורבן לא יקבל את הסיוע הנדרש. בדם של הקורבן עדיין יש חמצן שיכול להחזיק אותם במשך כמה דקות.

בעוד המורה ליוגה ממתין לעזרה חירום, הם צריכים לבצע לחיצות חזה על הקורבן בקצב של 100-120 לדקה. לחיצות החזה מעניקות לאדם דופק מלאכותי שמזרים דם לכל הגוף של הקורבן. המוח הוא אחד האיברים הקריטיים ביותר בגוף. עם אספקה ​​בלתי מוגבלת של חמצן, המוח צפוי להיפגע לצמיתות, והקורבן מת תוך דקות. ביצוע החייאה מכפיל את סיכויי ההישרדות של נפגעי דום לב.

נשימת הצלה היא גם תרגול חירום נוסף במסגרת הכשרת החייאה ועזרה ראשונה. נפגעי דום לב זקוקים מאוד לחמצן. מתן נשימות הצלה לאדם מספק אוורור מלאכותי המגדיל את אספקת החמצן בדם. קורס הכשרה להסמכת החייאה מקנה למשתתפים מיומנויות כיצד לבצע הן החייאה והן נשימת הצלה כדי להציל חיים של דום לב.

השימוש במכשיר AED הוא מיומנות נוספת הנלמדת בקורס הסמכת החייאה. הביצוע הבלעדי של החייאה לצד נשימות הצלה אינו מחייה נפגעי דום לב. AED הוא מכשיר חיוני לשיקום תפקודי הלב התקינים אצל נפגעי דום לב. הכלי מזהה אוטומטית את מצב ליבו של הנפגע ומספק מכות חשמל במידת הצורך.

חלק מהקורבנות נופלים בדום לב פתאומי מבלי להראות תסמינים כלשהם. הסימנים הנפוצים של סימני לב כפי שהם מכוסים במסגרת קורס החייאה כוללים קוצר נשימה / התנשפות אוויר, דפיקות לב, אי נוחות בחזה, בבטן ובכתף, סחרחורת וחוסר הכרה. מורים ליוגה צריכים להתעלם מהסימנים ולקרוא לתגובת חירום ברגע שלקוח מתחיל להראות תסמינים קשורים.

פעילויות יוגה עשויות להיות אינטנסיביות מדי עבור אנשים בסיכון גבוה. מסיבה זו, המורה צריך לקבל את ההיסטוריה הרפואית של הלקוחות. מטופלים עם בעיות לב צריכים להתייעץ עם הרופא שלהם שייתן הנחיות לגבי סוג הפעילויות הבטוחות עבורם. מורה ליוגה מוסמך להחייאה יכול לדעת את המגבלה של פעולות שלקוחות כאלה יכולים לעסוק בהם ולמנוע מקרי מוות. חוסר ידע כזה יכול להוביל לתביעות משפטיות. דבר כזה יכול לקרות כאשר לקוח עם היסטוריה של מחלות לב, בין מחלות אחרות, נמאס ממותו בזמן תרגול יוגה.

הדרכת עזרה ראשונה למורים ליוגה

הכשרה בעזרה ראשונה מציעה מיומנויות על חוק השומרוני הטוב, המגן על אנשים הגורמים לפציעות מכוונות כאשר הם מנסים לספק עזרה חירום לקורבנות. הידע חיוני למורים ליוגה שכן הם מודעים לזכויותיהם בעת טיפול במצבי חירום רפואיים המעורבים בלקוחותיהם. ההכשרה מציעה גם תובנות לגבי המידה שבה יכולים מורי יוגה לסייע במתן עזרה ללקוחות שחווים מצבי חירום הקשורים לבריאות.

הכשרת עזרה ראשונה היא בסיסית עבור מורים ליוגה שכן פציעות ספציפיות צפויות להתרחש בתרגול. תוכנית ההסמכה לעזרה ראשונה מציעה מיומנויות וידע בניהול פציעות ספציפיות כגון כיצד לשלוט בדימום. דימום יתר עלול להוביל למוות הקשורים לאובדן יתר של דם. היכולת לשלוט בדימום של מטופל, בין אם דימום מהאף או אחר יכול לעשות את ההבדל בין חיים למוות.

נקעים ופציעות שרירים הן בין הפציעות השכיחות המתרחשות במהלך היוגה. הטיפול בפציעות מסוג זה עשוי שלא לדרוש טיפול מיוחד. אימון עזרה ראשונה מציע גם מיומנויות וגם ידע כיצד לשלוט ולנהל פציעות אלו. מתן עזרה ראשונה ללקוחות הוא חד כיווני מורים ליוגה יוצרים ביטחון ואמינות עם לקוחות.

ניהול שברים יכול להיות מאתגר. הכשרת עזרה ראשונה מציעה ידע ומיומנויות בניהול שברים ועצמות שבורות. מקרים כאלה אפשריים תוך כדי תרגול יוגה. ההכשרה מקנה מומחיות בסימני שברים ועצמות שבורות. היכולת של מורה ליוגה לזהות את הסימנים של עצמות שבורות ושברים עוזרת להם לקבוע מתי להזעיק אמבולנס. התנועה של קורבנות עם עצמות שבורות צריכה אינה מתאימה מכיוון שהיא עלולה להוביל לפציעות נוספות. עם זאת, ללא אימון, יהיה קשה לזהות את הסימנים של עצמות שבורות כתוצאה מנקעים ופציעות שרירים.

התרחשות מצבי חירום דורשת מאנשים לפעול באופן מיידי עם הסיוע הדרוש. עם זאת, סיוע לא מתואם יכול לגרום יותר נזק מתועלת. קורס החייאה והסמכת עזרה ראשונה מתאמן על חשיבות העבודה כצוותים בפעולות חילוץ. המשתתפים לומדים את התפקידים השונים של חברי הצוות במצבי חירום שונים. ההדרכה עוזרת למשתתפים ללמוד כיצד להוביל צוותים בתפקידים הפיכים. מצבי עזרה ראשונה מחייבים נטילת יוזמה ופעולה מהירה להצלת חיים, הפחתת סבל או כאב וטיפול.

מיומנויות אחרות המוצעות בהכשרת עזרה ראשונה כוללות כיצד להתמודד עם כוויות, מחלות הקשורות לחום, עקיצות של בעלי חיים וחרקים, הרעלה ועוד.

הכישורים והידע בהכשרת עזרה ראשונה מספקים את הביטחון הדרוש למורה ליוגה כדי להתמודד בצורה יעילה במצבי חירום בריאותיים. ניהול שגוי של מצבים בריאותיים ספציפיים כגון פצעים יכול להחמיר פצעים, למשל. כמדריך, המורה צפוי להישאר רגוע ולהרגיע לקוחות שנפצעים. ההחייאה וההכשרה לעזרה ראשונה מציעות את הטכניקות הדרושות כיצד להישאר מרותקים לנוכח משבר. מורים ליוגה הכשירו החייאה בטוחים יותר כשהם מתמודדים עם מצבי חירום בריאותיים מכיוון שהם מודעים למה שעובר על הקורבן וכיצד לנהל ביעילות. למרות שלא חובה, מורים ליוגה צריכים להיות בעלי הסמכת החייאה ועזרה ראשונה. יתרה מכך, קשה להבטיח עבודה טובה בלעדיה.

אהבתם את הכתבה? שתפו אותה הלאה :)
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
מעוניינים בשיעור מתנה?

מלאו את הפרטים ונציג יצור אתכם קשר בהקדם.

בואו לגלות עוד

פאזל וצ'יל: 7 יתרונות של הרכבת פאזלים

בעידן שלנו של הסחת דעת דיגיטלית מתמדת, תמיהה היא דרך מצוינת לעזור לנו להירגע, לתפוס הפסקה מהמדיה החברתית ולהחזיר את הבהירות הנפשית. ההערכה היא שאנו